S-24 : Memoriál Zdenka Kircha

Vzpomínka je věčná …

Nikdo nezapomene na báječného člověka, kamaráda, sportovce. I proto jsme se rozhodli udělat Memoriál, věnovaný právě Zdenkovi …

Sokolovska-24-MTB : Memoriál Zdenka Kircha

A co o Zdendovi napsal ředitel Černých koní, Tomáš Pouch :

Když náhle zhasne hvězda, pocítíte tíživou prázdnotu. Místo, kde dříve bylo světlo, již zůstane navždy prázdné.

Dnes náhle zesnul Zdeněk Kirch, báječný člověk se srdcem sportovce. Byl to on, kdo v roce 2009 jako první (možná i první na světě) se zúčastnil a dokončil závod horských kol na handbike. Svým výkonem ohromil tisíce lidí, stal se pro mnohé vzorem a hlavně položil základní stavební kámen nynějšímu seriálu závodů v horské cyklistice pro handicapované – MTB handiCUP.

Zdeněk byl pro paracycling v ČR Neil Armstrong, on zanechal první stopu na pomyslném měsíci. Lidé jako Zdeněk tvoří dějiny. My, Černí koně, jsme hrdí, že jsme takového člověka poznali a tato ztráta je pro nás opravdu bolestivá.

Zdeňku, dvakrát jsi mě dokázal rozbrečet. Poprvé to bylo, když jsi dokončil svůj první závod na handbiku. Tehdy jsem s kamerou stál v cíli a z očí mi tekly slzy štěstí. Nyní mám v očích opět slzy. Věř, že navždy zůstáváš nedílnou součástí Černých koní.

Tomáš Pouch

Život jde dál …

a tak jsme se rozhodli podpořit Petra Dlouhého, mladého sportovce ze Sokolova, který neskrývá sportovní nadšení a životní optimismus … 

Tak ať se daří, Petře …

Tým S-24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *