Jarní úklid okolí Koupaliště MICHAL

    V rámci příprav mezinárodního ultramaratonu SOKOLOVSKÁ-24-MTB, který se bude konat ve dnech 7. –  8. září 2019, členové spolku MTB KV z.s. zorganizovali dobrovolnou brigádu, během které se prostory v okolí koupaliště uklidí.

     Dne 26. dubna 2019 v 16:00 vypukla jedna z největších úklidových akcí v okolí přírodního Koupaliště Michal Sokolov. Na brigádu se sešlo mnoho obětavců, kteří se připojili k organizátorům závodu S-24, členům Vodní záchranné služby Sokolov a k zaměstnancům Koupaliště Michal. Při zahájení asistovali příslušníci Městské policie Sokolov. Touto brigádou jsme se připojili k akci „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“, ale hlavně byl uklizen veliký prostor v okolí parkoviště Koupaliště Michal, přilehlé lesíky, různá zákoutí v blízkosti cyklostezky Sokolov – Staré Sedlo, nelegální skládka u závory směrem k Hruškové, úsek podél silnice Vítkov – Hrušková a polní cesty Staré Sedlo – Hrušková a naplnili vrchovatě vším tím nepořádkem dva veliké kontejnery. Úžasným pomocníkem nám byl také řidič malého traktůrku z Koupaliště Michal, díky kterému se svážely naplněné pytle a posbírané pneumatiky z odlehlejších míst ke kontejnerům.

     Po dobře vykonané práci na všechny pomocníky čekaly dobroty od našeho partnera akce GLOBUS Karlovy Vary. Buřty a klobásky pro brigádníky griloval handybajker Petr Dlouhý ze Sokolova, kterého podporuje MTB KV z.s. a www.sokolovska24mtb.cz.

     Všem účastníkům, kteří přiložili ruku k dílu, děkujeme a velice si vážíme jejich práce. Tato akce za tu námahu stála i přesto, že se rychle změnilo počasí, ochladilo se a nejtepleji nakonec bylo u grilu. Budeme se těšit v září při závodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *